Farmaside Prim Hesaplama ve Ödeme >> farmasi-kayit.net
 • FARMASİ'DE PRİM NASIL HESAPLANIR ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILIR ?

  Farmasi’de sahip olduğunuz düzey alacağınız primi etkilemektedir.Grup primi alınabilmesi için bazı şartlar gerekmektedir.

  Aktiflik Şartı: Her seviye için 125 TL puan gerekmektedir.

  Aktiflik Kayıt Şartı: %22 seviyesi için 125 TL puanlık bir kayıt yapılması gerekmektedir.

  Prim ödenmesi için Farmasi Danışma’nının faturalarını zamanında ödemesi gerekmektedir.Günü geçmiş fatura bulunuyor ise o ay ki prim bir sonraki ay ödenir.

  Farmasi'de Prim Hesaplama ve Ödeme

  Prim Ödemesi

  Prim ödemeleri; Mal bedeli ödenmiş faturalar üzerinden hesaplanarak pazarlama planına göre ödenir.

  Prim ödemeleri, ürünün satın alınmasını takip eden ayın 20’sinde Farmasi Danışman’ının belirtmiş olduğu hesap numarasına yatırılacaktır.

  Örneğin; Şubat ayı için olan ödemeler 20 mart tarihinde yapılacaktır.Resmi tatil veya haftasonuna denk gelmesi durumunda takip eden ilk iş gününde ödeme yapılır.

  Prim Hesaplama

  Tüm prim hesaplamaları prim değersiz ürünler ve KDV düşürüldükten sonra yapılacaktır.Yapılacak prim ödemeleri adınıza gelir vergisi stopajı (%20) kesilerek yatırılacaktır.

  Direktör Ünvanı

  Direktör ünvanına sahip kişiler ile % 22 ve üzerinde olan danışmanlar için geçerli prim kuralı ise farklıdır.Oluşturmuş olduğunuz ekipde kendi seviyenize ulaşmış bir danışman üzerinden performans primi kazanılmamaktadır.Performans primi yerine direktörlük priminiz aktif olur.Eğer alt ekibinizdeki danışmanlarınızın seviyesinin üzerine çıkarsanız performans primi kazanırsınız.

  ÖRNEK 1:

  Danışman 23.500 TL PUAN ve %22 seviyesinde, ekibindeki en üst seviye 18.000 TL PUAN VE %22 seviyesinde ise Direktörlük Primi alır. (Fark 5.500 TL PUAN.)

  ÖRNEK 2:

  Danışman 21.000 TL PUAN ve %22 seviyesinde, ekibindeki en üst seviye 18.000 TL PUAN ve % 22 seviyesinde ise Direktörlük Primi almaz. (Fark 3.000 TL PUAN .)

  ÖRNEK 3:

  Danışman 18.000 TL PUAN ve % 22 seviyesinde, ekibindeki en yüksek seviye 12.000 TL PUAN ve % 18 seviyesinde Direktörlük Primi Alır. (Fark 6.000 TL PUAN .)

  ÖRNEK 4:

  Danışman 18.000 FP PUAN ve % 22 seviyesinde, ekibindeki en yüksek seviye 15.000 TL PUAN ve %18 seviyesinde Direktörlük primi almaz. (Fark 3.000TL PUAN . • Farmasi Kayıt

  Farmasi'ye hemen Kayıt olmak ve üyelik avantjlarından yararlanıp sizde ek gelir sahibi olmak istiyorsanız hemen Farmasi Üyelik formunu doldurunuz.

  Farmasi Kayıt

Telefon Numarası

Destek


Farmasi'ye üye olmak ve sormak istedikleriniz için, telefon numaranızı gönderin, sizi arayalım.

www.farmasi-kayit.net Farmasi Danışmanına ait bir web sitesidir. Bu sitedeki bilgiler Farmasi'nin resmi web sitesinden alınmıştır.

Yukarı Çık

© 2016 - Tüm Hakları Saklıdır.